Jak dlouho se budou vracet e-maily odeslané z fakultního e-mailu?

email3Vážení zaměstnanci,

stále ještě jsme na třech blacklistech služeb monitorujících spam (byli jsme na osmi). Dokud na těchto blacklistech budeme uvedeni, je možné, že se z některých serverů bude vracet pošta zpět se zamítnutím, že Kolbaba není důvěryhodný server.

Abychom se dostali z blacklistu, musíme vyčkat jistý ochranný interval (někde je to 48 hodin, jinde méně, jinde více). Ochranný interval začíná běžet až poté, co náš server přestane rozesílat spam. Bohužel v noci z pátku na sobotu (nebo možná o pár dnů dříve) opět někdo vyzradil své přihlašovací údaje k e-mailu a opět byl z Kolbaby rozesílán spam. Přijali jsme některá opatření, abychom rozesílání alespoň omezili, ale technicky phishingu zcela zabránit nemůžeme.

Kdy budeme opět důvěryhodnými tedy z velké části závisí i na samotných uživatelích. Očekáváme nápravu v řádu jednotek dnů.

Pokud jste v minulých dnech vyplnili své přihlašovací údaje na podezřelých stránkách, okamžitě si změňte své heslo. Zabráníte tím rozesílání dalšího spamu a prodloužení blokace odchozích e-mailů o další dny.