Fakultní e-mail pro studenty

 

Používejte univerzitní Office365 (login ve tvaru 12345678@cuni.cz)

Níže uvedené návody platí pro fakultní Office365, ve kterých již nově nemáte nárok na A3 licenci (a tím ani na aplikace Word, Excel, Powerpoint, …), ale pouze na A1 licenci (a základní služby jako Teams, online Word, online Excel, …). Pedagogická fakulta přechází na univerzitní Office365.

Do univerzitních Office365 se přihlašujte loginem čísloosoby@cuni.cz a svým CAS = SIS přihlášením.

Informace a návody (a další návod zde)

 

Všichni studenti (s výjimkou studentů CŽV) mají možnost využívat v rámci fakultních Office 365 studentský fakultní e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@student.pedf.cuni.cz.

V některých případech může být tvar e-mailu ještě doplněn číslem za příjmením (pokud na fakultě studuje více studentů stejného jména). Přesné znění Vaší e-mailové adresy můžete zjistit ve formuláři na této stránce. Do formuláře zadejte své osmimístné číslo studenta (číslo, kterým se přihlašujete do SIS). Pokud si číslo nepamatujete, naleznete jej na průkazu studenta pod fotografií. V poli Login do Office 365 se zobrazí Vaše studentská fakultní e-mailová adresa, která slouží jako přihlašovací jméno do e-mailu a do Office 365.

Pro přihlášení do e-mailu budete kromě přihlašovacího jména potřebovat ještě heslo. Toto heslo je stejné jako Vaše heslo do služeb Office 365. Pro jeho získání proto postupujte dle návodu na získání Office 365.

Do e-mailu se můžete přihlásit přes portal.office.com nebo také přímo na outlook.office365.com.

 

Univerzitní e-mail

Kromě fakultního e-mailu má navíc každý k dispozici ještě univerzitní (rektorátní) e-mail ve tvaru číslo_osoby@o365.cuni.cz. Bližší informace naleznete na stránce Univerzitní e-mail pro studenty.

 

Časté dotazy, řešení problémů

Neznám své přihlašovací jméno do studentského fakultního e-mailu:

Přejděte na stránku Studentský login Office 365 pro studenty UK PedF, zde jej můžete snadno zjistit.

Zapomenuté heslo do studentského fakultního e-mailu:

Postup v případě zapomenutého hesla do e-mailu je stejný jako postup pro získání prvotních přihlašovacích údajů do Office 365. Postupujte tedy podle návodu uvedého na stránce věnované Office 365.

Změnila jsem jméno (vdala / rozvedla jsem se):

Při změně jména dojde ke změně tvaru e-mailu. Přihlašujte se Vaším novým jménem. Všechny e-maily Vám zůstanou zachovány.

E-mail mi nefunguje nebo se do něj nemohu přihlásit:

Ověřte stav Vašeho Office 365 účtu, příčinou může být neaktivní či zrušený účet.